czwartek, 29 grudnia 2011

Tattoo

     Tatuaże... jedni je kochają inni nie tolerują. Przez wiele lat kojarzyły się z więźniami, jednak ostatnio coraz częściej świat mody łamie ten stereotyp.


     Rick Genest bardziej znany jako Zombie Boy w ostatnim roku nie mógł narzekać na brak pracy. Jego ciało w całości pokryte tatuażami, posłużyło do prezentacji wielu luksusowych marek. Na przykład pod koniec roku 2011 stało się znakiem rozpoznawczym  kampanii reklamowej "Go Beyond Cover" firmy Dermablend.
Droga Ricka rozpoczęła się od portalu społecznościowego Facebook, gdzie założył swój fanpage. To właśnie tam znalazła go Lady Gaga i Nicola Formichetti, dyrektora firmy Mugler.
Więcej o nim znajdziecie na oficjalnej stronie rickgenest.com     Wielka moda również zakochała się w tatuażach. Ciała modelek Chanel prezentujących kolekcję wiosna/lato 2010 pokryte były subtelnymi tatuażami na nadgarstkach, udach
i dekoltach. Rysunki przedstawiały typowe dla marki elementy biżuteryjne, takie jak perły, łańcuszki i zawieszki w kształcie loga domu mody. Do sprzedaży trafiła także kolekcja zmywalnych tatuaży Les Trompe L’œil de Chanel. Dostępne w różnych zestawach, cena około 78$


  

      Ed Hardy to marka, która zbudowała cały swój wizerunek na sztuce tatuażu. Założycielem marki jest  francuz Christian Audigier, który pod wpływem znajomości
z kultowym tatuażystą Don'em Ed Hardy założył firmę odzieżową. Jej produkty są na pograniczu undergroundu i haute couture, wszystkie ozdobione tatuażami mistrza.

 
   

     Popkultura oczywiście czerpie od największych. Beyonce postanowiła pójść śladami wspomnianego Chanel i w ramach swojej marki House of Dereon, także wypuściła linię zmywalnych tatuaży. Produkty można kupić w Sephorze, ceny od 16$.
Zmywalne tatuaże stają się coraz bardziej modne, zagościły również w asortymencie Top Shop'u.
     Polskich projektantów nie ominęła moda na tatuaże. Duet Paprocki & Brzozowski prezentując kolekcję jesień/zima 2011 na Fashion Week w Łodzi ozdobił ręce modelek zmywalnymi tatuażami. Obrazki zostały wykonane przez rodzimą firmę - Temporary Tattoos Kingdom, która wykonuje na zamówienie zmywalne aplikacje. Znajdziecie ich na facebooku.

 

     Na koniec jeszcze jeden rodzimy tatuażowy hit- bluzka od Luka Banita. Wykonana z delikatnej cielistej siateczki pokrytej tatuażowym printem. Jest bardzo obcisła, dzięki czamu nie powstają żadne zmarszczki, burzące wrażenie naturalnych tatuaży na skórze.
Jak piszą projektantki "w takiej koszulce poczucie hardcora wzrasta o 100%".
W podobnym projekcie wystąpiła dwa lata temu Doda. Nie da się ukryć- robi wrażenie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz