wtorek, 30 kwietnia 2013

Kultowy Jack

     Jest kilka produktów "spożywczych", które stały się kultowe. Na określanie ich takim mianem miał wpływ ich smak, wartość, a także opakowanie, dobrze zaprojektowane logo
i etykieta. Lokowanie produktu także przyczyniło się do ich statusu, sfotografowane
w rękach kochanych przez tłumy, wyniosło je na wyżyny.
     Mimo, że są produktami kultowymi, to każdy z nas może je mieć. Dostępne są
za stosunkowo niewielkie ceny i pozwalają poczuć się wyjątkowo (a przynajmniej tak każą nam myśleć reklamy). Wśród nich znajdują się papierosy Lucky Strike, kawa od Starbucks, oraz ten na którym chcę skupić swoją uwagę, czyli Jack Daniel's.


     Jack Daniel’s Tennessee Whiskey to amerykańska whiskey produkowana od połowy XIX wieku, jest dla naszej popkultury po prostu legendarna. Jej etykieta jest niemalże tak samo rozpoznawalna jak logo Coca-Coli. Z jej kwadratową butelką pokazali się m.in. Rolling Stonesi, Slash, Sinatra, Jimmy Page i Brad Pitt.


     Oczywistym jest, że kultowość czarno-białej etykiety butelki Jack Daniel's nie ominęła mody. Koszulki z nadrukowaną grafiką z butelki stały się prawie tak samo pożądane jak sam alkohol. Zawsze dobrze wyglądającym outfitem jest t-shirt z printem, jeans w każdej postaci, masywne buty i wyrazista biżuteria. Takich stylizacji jest wiele na naszych ulicach, letnich festiwalach oraz modowych blogach.


     Niezależnie od tego jaką wartość wyznacza gatunek i smak whiskey Jack Daniel’s
dla koneserów, to nie sam alkohol, ale design jego opakowania stała się nieodłącznym elementem naszej popkultury.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz