czwartek, 7 czerwca 2012

Ombre

     Ostatnio bardzo modny jest efekt "ombre" (z francuskiego - cień), czyli po prostu cieniowanie, stopniowanie koloru, uzyskiwanie gradientu znanego z Photoshopa. Przejścia tonalne są w tym sezonie po prostu must have, stosowane są na wszystkim: włosach, paznokciach, ubraniach, akcesoriach i obuwiu.


     Ombre Hair to rozjaśnienie końcówek włosów tak, by stworzyć naturalne i pełne gry świateł fryzury. Pięknie wygląda na dobrze ostrzyżonych długich wycieniowanych włosach. Fryzury nawiązują do nurtu Hippi, więc nie pasują do każdej z nas.

 

     Ombre manicure to świetny pomysł na lato i w przeciwieństwie do włosów pasuje każdej z nas. Ta technika malowania paznokci bazująca na półcieniach i stopniowym przechodzeniu jednego koloru, w drugi pozwala na zabawę i zerwanie z nudą. Można stosować gradację
na każdym paznokciu osobno lub wykorzystując gamę kolorowych lakierów malować paznokcie całej dłoni.

 

      Ombre fashion to jeden z najmocniejszych trendów na trwającą wiosnę i nadchodzące lato. Ubrania w których kolory przechodzą jeden w drugi pięknie prezentują się w słońcu. Czasem są to efekty delikatne uzyskane na pastelowych barwach, a czasem bardzo wyraziste uzyskane z przejścia ciemnego w jasny kolor. Cieniowane ubrania znajdziecie w kolekcjach wielkich domów mody (np. Alexander McQueen, Versace, Givenchy, Prada)
oraz w sieciówkach (H&M, Top Shop, Bersha).

 

     Efekt Ombre możecie same w łatwy sposób uzyskać w domu za pomocą wybielacza, cieniowanie uzyskane w ten sposób jest ciekawe i oryginalne. Przepis: w plastikowej misce łączycie ciepłą wodę z wybielaczem. Część ubrania, na której chcecie uzyskać efekt gradacji, zanurzacie. Pamiętajcie, że materiał chłonie wodę i wybielanie łagodnie przesunie się wgłąb nienamoczonej rzeczy. W zależności jaki typ materiału i jak wyrazisty efekt chcecie uzyskać, na tak długi czas zostawiacie ubranie w misce. Moja marynarka
po domowej ombre-metamorfozie na zdjęciach poniżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz